Jest to jeden z najlepszych sposobów ocieplenia domów zwłaszcza drewnianych. Do ocieplenia używamy ekologicznej wełny celulozowej, która jest wdmuchiwana za pomocą specjalnej maszyny bezpośrednio w ocieplaną przestrzeń. Materiał izolacyjny wypełnia najbardziej skomplikowane i trudno dostępne powierzchnie oraz co najbardziej istotne nie pozostawia mostków termicznych, które ciężko jest wyeliminować przy użyciu metod tradycyjnych.

Wełna celulozowa to ekologiczny i ekonomiczny materiał o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Jego struktura składa się z luźnych włókien celulozy w postaci sypkiej. Będąc materiałem powstającym w wyniku przerobu papieru (który powstaje z drewna), celuloza idealnie uzupełnia walory drewna, wykorzystywanego do budowy domów. Jest jego naturalnym uzupełnieniem, zgodnym co do struktury i właściwości. Materiał z włókien celulozowych znakomicie izoluje nie tylko zimą, ale również latem zapewnia przyjemny chłód, dzięki kilkakrotnie większej pojemności cieplnej od wełny mineralnej akumuluje duże ilości ciepła i nie przepuszcza go do wewnątrz.

Właściwości wełny celulozowej:

  • Ciągłość izolacji przy montażu każdej grubości izolacji metodą wdmuchiwania.
  • Wysoka ochrona przed wahaniami temperatury dzięki nieprzepuszczającej powietrza, włóknistej strukturze.
  • Dobra ochrona przed pożarem dzięki zdolności utrzymywania odpowiedniej temperatury (materiał osiąga maksymalnie 95°C w przegrodzie).
  • Ochrona przed wodą kondensacyjną dzięki sorpcji wilgoci i zdolności do transportowania jej w kierunku pomieszczenia, przy zbyt małej wilgotności lub w kierunku przeciwnym przy zbyt dużej wilgotności w przegrodzie, a za pomocą przewietrzania nadmiar odprowadzony jest do atmosfery (tzw. oddychanie celulozy).
  • Dzięki zastosowaniu soli boru do impregnacji celulozy, brak jest konieczności chemicznej ochrony drewna, zarówno przed owadami, jak i grzybami. Osusza zagrzybione podłoża i jednocześnie je konserwuje.
  • Metoda ekologiczna ? celuloza powstaje z odnawiającego się surowca (makulatury).
  • Wysoka zdolność zatrzymywania ciepła w czasie upałów, a także mrozów.
  • Dzięki zastosowaniu urządzenia mechanicznego można wielokrotnie skrócić czas ocieplania obiektu.