Tel. 796 453 613
Tel. 603 452 848
slide

Ordo

W zależności od przeznaczenia domu - konstrukcję ścian domów szkieletowych wykonujemy w przekrojach 10cm, 15 cm, i 20 cm.

slide

Ordo

Zapraszamy do zapoznania się z portfolio naszych realizacji?. W ich stworzenie włożyliśmy całe nasze serce.

slide

Ordo

Proponujemy Państwu domy wykonywane w konstrukcji szkieletowej oraz domy wykonane z bali okrągłych o średnicy od 16 do 30 cm.

slide

Ordo Lublin

Firma ORDO z Lublina istnieje na rynku od 1998r. Postawiliśmy około 300 obiektów w kraju i zagranicą.

slide

Nowoczesne technologie

Budujemy w różnych technologiach, głównie z drewna (bale drewniane, konstrukcje szkieletowe - drewniane). Realizujemy głównie projekty klienta, zarówno domów letniskowych jak i całorocznych

slide

Kampingi w ośrodkach wczasowych

Specjalizujemy się także w budowie domków kampingowych w ośrodkach wczasowych, czego przykładem jest ośrodek w Kołobrzegu oraz na Sardynii.

Domy z bali prostokątnych

Proponujemy domy z bali prostokątnych w następujących grubościach:30mm, 45mm, 80mm, 100mm,120mm i 160mm. Do budowy używamy drewna krajowego, głównie sosnowego klasy C-24, suszonego komorowo do wilgotności 14%-18% , ale także innego gatunku (świerk , jodła).

Każdy bal wzdłużnie łączony jest na długości za pomocą pióra-wpust. W zależności od grubości bali , może to być pojedyncze pióro-wpust (bal  30mm-45mm) lub podwójne pióro-wpust (bale 80mm-160mm).

 

                      

 

                     

 

 

Domy z bali wykonujemy  w technologii sumikowo-łątkowej oraz technologii zrębowej.
Zaletą technologii sumikowo-łątkowej jest gwarancja prostych ścian. Pionowe łątki chronią okna i drzwi przed osiadaniem budynku, zapewniając sztywność ścian zewnętrznych.

 

              

 

                     

 

 

Przy technologii zrębowej  ściana składa się z ułożonych poziomo bali drewnianych . W narożnikach , zwanych węgłami narożnymi łączy się je na wręby. Narożniki mogą być z ostatkami lub bez. Ostatkami nazywa się wystające poza obrys budynku końce bali.

 

                      

ordo.com.pl - szkieletowe domy drewniane. Kanadyjskie domy z bali drewna - Warszawa