Tel. 796 453 613
Tel. 603 452 848
slide

Ordo

W zależności od przeznaczenia domu - konstrukcję ścian domów szkieletowych wykonujemy w przekrojach 10cm, 15 cm, i 20 cm.

slide

Ordo

Zapraszamy do zapoznania się z portfolio naszych realizacji?. W ich stworzenie włożyliśmy całe nasze serce.

slide

Ordo

Proponujemy Państwu domy wykonywane w konstrukcji szkieletowej oraz domy wykonane z bali okrągłych o średnicy od 16 do 30 cm.

slide

Ordo Lublin

Firma ORDO z Lublina istnieje na rynku od 1998r. Postawiliśmy około 300 obiektów w kraju i zagranicą.

slide

Nowoczesne technologie

Budujemy w różnych technologiach, głównie z drewna (bale drewniane, konstrukcje szkieletowe - drewniane). Realizujemy głównie projekty klienta, zarówno domów letniskowych jak i całorocznych

slide

Kampingi w ośrodkach wczasowych

Specjalizujemy się także w budowie domków kampingowych w ośrodkach wczasowych, czego przykładem jest ośrodek w Kołobrzegu oraz na Sardynii.

Domy z bali okrągłych

Proponowane przez firmę Ordo domy drewniane budowane są z okrągłych bali sosnowych, ale także innego gatunku: świerk, modrzew.

W zależności od przeznaczenia domu, budujemy domy z bali okrągłych o średnicy od 18cm do 30cm. Dla obiektów o charakterze rekreacyjnym proponujemy domy z bali o średnicy 18cm, taka grubość pozwala na wydłużony okres pobytu nawet do zimy. Domy całoroczne budujemy z bali o średnicy 25cm i grubszych. 

 

 

Głównym surowcem do budowy domów jest drewno sosnowe pozyskiwane z naszych polskich lasów. Produkcja bali odbywa się w naszym zakładzie, kłoda drzewa umieszczana jest w specjalnej maszynie i obtaczana do odpowiedniej grubości.


                     

 

 

                            

 

Następnie w balu wykonuje się odpowiednie wybrania na długości i w narożach  , które są nie zbędne do montażu bali na placu budowy.

 

                             

 

Ściany konstrukcyjne stanowią bale okrągłe układane bezpośrednio jeden na drugim wiązane w narożnikach krzyżowo półksiężycowym zacięciem. Każdy bal u dołu  posiada  tak zwane podfrezowanie wzdłużne w półokrągłym kształcie co pozwala na właściwe przyleganie do siebie bali. W narożach bali układana jest specjalna rozprężna uszczelka , która dodatkowo uszczelnia połączenia między węgłami. Drewno jest produktem naturalnym, który posiada nieregularną strukturę budowy i który podczas wysychania nabiera charakterystycznych pęknięć i rys

 

 

                     

 

Przy montażu domu trzeba przewidzieć osiadanie bali. W miejscu montażu okien i drzwi w końcach bali robi się otwór, w który montuje  się ślizg i mocuje do okien i drzwi , nie mocując go bezpośrednio do bali. Umożliwia to ślizganie się bali nie naruszając przy tym konstrukcji stolarki okiennej i drzwiowej. Wszystkie elementy konstrukcyjne są impregnowane w ekologicznym roztworze soli boru, która to impregnacja jest wstępnym zabezpieczeniem elementów domu .

 

 Na końcu bale impregnuje się odpowiednimi środkami koloryzującymi lub bezbarwnymi.

 


 

 

ordo.com.pl - szkieletowe domy drewniane. Kanadyjskie domy z bali drewna - Warszawa